Ericsson T20e

Ericsson slavil se svými model řady T na přelomu století značné úspěchy. Zásadně se totiž lišily od zaběhnutých designů a jejich doménou byl výklopný flip, který schovával značnou část klávesnice, mnohdy úplně celou. Na svou dobu byl nepřehlédnutelný i malý displej. Úhlopříčka na modelu T20e činila zhruba 1,4 palce. Displej byl jinak plně grafický a nabízel vysoké rozlišení 101 x 33 pixelů. Doplním, že byl zeleně podsvětlen.

Model T20e patřil mezi nejmenší telefony, vždyť na výšku měřil jen 101 milimetrů. Jenže tu byla ještě poměrně masivní anténa, která přidávala další bezmála tři centimetry. Šířka činila 54 milimetrů a tloušťka nadprůměrných 28 milimetrů. Slovní přirovnání „buřtík“ tedy na Ericsson T20e přesně sedělo. Hmotnost 128 gramů byla ještě v průměru tehdejší doby.

Ericsson T20e byl představen ve druhé polovině roku 2000 a na našem trhu se objevil na konci téhož roku. V začátcích prodeje se jeho cena pohybovala mezi devíti a deseti tisíci korunami. Byl tedy o něco dražší než přímá konkurence s podobnou výbavou, kam bylo možné zařadit například Siemensy řady 35 či Nokii 3210.

Do muzea Retro-Mobily.cz daroval: Petr Samek